Program 2019

12. 8. 2019 | 19:00 | ZAHAJOVACÍ KONCERT FESTIVALU OLYMPUS MUSICUS

Brožíkův sál Staroměstské náměstí 1/3, 110 00 Staré Město, Praha

13. 8. 2019 | 19:00 | FOCUS OF YOUTH

Národní muzeum – Muzeum Antonína Dvořáka, Ke Karlovu 462/20, 120 00 Praha 2

14. 8. 2019 | 20:00 | ROMANTICKÉ OBRAZY Z VÍDNĚ Benefiční koncert pro MS CENTRUM MOTOL

Klementinum, Mariánské nám. 5, Praha 1

15. 8. 2019 | 17:00| OD ITÁLIE PO NORMANDII

Senát Parlamentu České republiky, Letenská 123/4, 118 00 Malá Strana, Praha

16. 8. 2019 | 19:00 | FOCUS OF YOUTH

Dům u Kamenného Zvonu, Staroměstské náměstí 605/13, 110 00 Praha 1

17. 8. 2019 | 19:00 | ZLATÝ VÝBĚR MLADÝCH SÓLISTŮ

Kostel sv. Šimona a Judy, U Milostrdných, 110 00 Staré Město Praha

Orchestr Divadla F. X. Šaldy Liberec

Dirigent: Davide Galaverna /Itálie-Catania/

18. 8. 2019 | 17:00 | ZÁVĚREČNÝ KONCERT FESTIVALU OLYMPUS MUSICUS 

Kostel Zvěstování Panny Marie, Úhonice, Praha – západ

 

 

 

 

 

 

 

Program 2018

26. 7. 2018 | 19:00 | Zahajovací Gala koncert

Hlavní sál Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky

Claude Debussy: Sonáta pro housle a klavír

Roman Fedchuk– housle / Česká republika

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie


Maurice Ravel: Sonáta pro housle a klavír č. 2, M.77

Natasha Lipkina – housle / USA

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie


Claude Debussy: Sonáta pro violoncello a klavír

Ramute Kalnenaite – violoncello/ Litva

Irina Nuzova – klavír / USA


Maurice Ravel: Rhapsodie Expagnole, klavír pro čtyři ruce

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie

Irina Nuzova – klavír / USA


Bohuslav Martinů: Piano kvartet č. 1 H287

Roman Fedchuk– housle / Česká republika

Natasha Lipkina – housle / USA

Ramute Kalnenaite – violoncello / Litva

Irina Nuzova – klavír / USA


Viktor Kalabis: Ludus per 4

Roman Fedchuk– housle / Česká republika

Natasha Lipkina – housle / USA

Ramute Kalnenaite – violoncello / Litva

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie

27. 7. 2018 | 19:30 | Koncert laureátů  Prague Summer Academy

Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí

Účinkující: studenti Prague Summer Academy

28. 7. 2018 | 20:00 | Benefiční koncert 

Zrcadlová síň, Klementinum

Sergei Prokofiev: Sonata č. 1, f-moll, Op 80.

Liliana Li – piano / Rusko

Asiia Garipova – housle / Rusko


Sergei Rachmaninoff: Trio Elégiaque č. 2, d-moll, Op 9.

 

Markéta Fraňková – housle / Česká republika

Kārlis Tirzītis – piano / Lotyšsko

Marius Sakavičius – violoncello / Litva

29. 7. 2018 | 17:00| Koncert nejmladších studentů akademie

Kostel Zvěstování Panny Marie v Úhonicích

Účinkující: studenti Prague Summer Academy

30. 7. 2018 | 19:30 | Koncert laureátů  Prague Summer Academy II.

Dům u Kamenného Zvonu, Staroměstské náměstí

Účinkující: studenti Prague Summer Academy

31. 7. 2018 | 19:30 | Jazzový koncert

Pražské Rudolfinum, Sukova síň

Highlands, lowlands  – Na horách, na dolách

Overflown Bird – Prelecel ftáček

Aspen Leaf – Na osice

Up on a fir tree – Na košatej jedli

At Donau, at Prespurk – U Dunaja, u Prešpurka

a další moravské lidové písně

Emil Viklický – klavír / Česká republika

Yuri Golubev – kontrabas / Velká Británie

1. 8. 2018 | 19:00 | Závěrečný Galakoncert mladých talentů s filharmonií Hradec Králové

Hlavní Sál Valdštejnského paláce Senátu ČR

Účinkující: studenti Prague Summer Academy, filharmonie Hradec Králové

Dirigent: Roman Fedchuk

J. S. Bach: Koncert č. 2, E-dur, pro klavír a orchestr

Danilo Mascetti / Itálie


W. A. Mozart: Koncert č. 20, K466, d-moll, pro klavír a orchestr

Ariel Gurevich / USA – 1. věta

Matteo Sugan / Itálie – 2. a 3. věta


F. Mendelssohn-Barholdi: Koncert d-moll, pro housle a orchestr, I. věta

Teodoras Kasteckas / Litva


W. A. Mozart: Koncert pro housle a orchestr, č. 3, KV 216, G-dur, I.

Zoe Buff / USA


A. Dvořák: Melodie pro violoncello a orchestr

Patricija Kasteckaite / Litva


A. Dvořák: Klid pro violoncello a orchestr

Marius Sakavičius / Litva


K. Atterberg: Suita pro housle, violu a orchestr, 3. věta

Housle: Sofija Mikula / Ukrajina

Viola: Elnara Taghizade / Azerbajdžán