Program 2018

26. 7. 2018 | 19:00 | Zahajovací Gala koncert

Hlavní sál Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky

Claude Debussy: Sonáta pro housle a klavír

Roman Fedchuk– housle / Česká republika

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie


Maurice Ravel: Sonáta pro housle a klavír č. 2, M.77

Natasha Lipkina – housle / USA

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie


Claude Debussy: Sonáta pro violoncello a klavír

Ramute Kalnenaite – violoncello/ Litva

Irina Nuzova – klavír / USA


Maurice Ravel: Rhapsodie Expagnole, klavír pro čtyři ruce

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie

Irina Nuzova – klavír / USA


Bohuslav Martinů: Piano kvartet č. 1 H287

Roman Fedchuk– housle / Česká republika

Natasha Lipkina – housle / USA

Ramute Kalnenaite – violoncello / Litva

Irina Nuzova – klavír / USA


Viktor Kalabis: Ludus per 4

Roman Fedchuk– housle / Česká republika

Natasha Lipkina – housle / USA

Ramute Kalnenaite – violoncello / Litva

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie

27. 7. 2018 | 19:30 | Koncert laureátů  Prague Summer Academy

Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí

Účinkující: studenti Prague Summer Academy

28. 7. 2018 | 20:00 | Benefiční koncert 

Zrcadlová síň, Klementinum

Sergei Prokofiev: Sonata č. 1, f-moll, Op 80.

Liliana Li – piano / Rusko

Asiia Garipova – housle / Rusko


Sergei Rachmaninoff: Trio Elégiaque č. 2, d-moll, Op 9.

 

Markéta Fraňková – housle / Česká republika

Kārlis Tirzītis – piano / Lotyšsko

Marius Sakavičius – violoncello / Litva

29. 7. 2018 | 17:00| Koncert nejmladších studentů akademie

Kostel Zvěstování Panny Marie v Úhonicích

Účinkující: studenti Prague Summer Academy

30. 7. 2018 | 19:30 | Koncert laureátů  Prague Summer Academy II.

Dům u Kamenného Zvonu, Staroměstské náměstí

Účinkující: studenti Prague Summer Academy

31. 7. 2018 | 19:30 | Jazzový koncert

Pražské Rudolfinum, Sukova síň

Highlands, lowlands  – Na horách, na dolách

Overflown Bird – Prelecel ftáček

Aspen Leaf – Na osice

Up on a fir tree – Na košatej jedli

At Donau, at Prespurk – U Dunaja, u Prešpurka

a další moravské lidové písně

Emil Viklický – klavír / Česká republika

Yuri Golubev – kontrabas / Velká Británie

1. 8. 2018 | 19:00 | Závěrečný Galakoncert mladých talentů s filharmonií Hradec Králové

Hlavní Sál Valdštejnského paláce Senátu ČR

Účinkující: studenti Prague Summer Academy, filharmonie Hradec Králové

Dirigent: Roman Fedchuk

J. S. Bach: Koncert č. 2, E-dur, pro klavír a orchestr

Danilo Mascetti / Itálie


W. A. Mozart: Koncert č. 20, K466, d-moll, pro klavír a orchestr

Ariel Gurevich / USA – 1. věta

Matteo Sugan / Itálie – 2. a 3. věta


F. Mendelssohn-Barholdi: Koncert d-moll, pro housle a orchestr, I. věta

Teodoras Kasteckas / Litva


W. A. Mozart: Koncert pro housle a orchestr, č. 3, KV 216, G-dur, I.

Zoe Buff / USA


A. Dvořák: Melodie pro violoncello a orchestr

Patricija Kasteckaite / Litva


A. Dvořák: Klid pro violoncello a orchestr

Marius Sakavičius / Litva


K. Atterberg: Suita pro housle, violu a orchestr, 3. věta

Housle: Sofija Mikula / Ukrajina

Viola: Elnara Taghizade / Azerbajdžán

Program 2017

15. 7. 2017 | 19:30 | Zahajovací Gala koncert

Hlavní sál Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České Republiky

J. Brahms: Klavírní kvartet č. 2, A Dur, op. 26

Irina Nuzova – klavír / USA
Alejandro Drago – housle / Argentina
Yakov Guzman – viola / Itálie
Ramute Kalnenaite – violončelo / Litva


F. Schubert: klavírní kvintet, A Dur, D.667 „Pstruh“

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie
Roman Fedchuk – housle / Česká Republika
Yakov Guzman – viola / Itálie
Ramute Kalnenaite – violončelo / Litva
Yuri Golubev – kontrabas / Velká Británie

16. 7. 2017 | 19:30 | Johannes Brahms a Antonín Dvořák

Hlavní sál Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České Republiky

J. Brahms : Variace na Schumannovo téma, op. 23

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie
Irina Nuzova – klavír / USA

J. Brahms: Horn  trio, op. 40

Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie
Roman Fedchuk – housle / Česká Republika

Yakov Guzman – viola / Itálie


A. Dvořák: Klid, pro klavír a violončelo, op. 68

Ramute Kalnenaite – violončelo / Litva
Vsevolod Dvorkin – klavír / Itálie

A. Dvořák: smyčcový kvintet č. 2, G Dur, op. 77

Alejandro Drago – housle / Argentina
Roman Fedchuk – housle / Česká Republika
Yakov Guzman – viola / Itálie
Ramute Kalnenaite – violončelo / Litva
Yuri Golubev – kontrabas / Velká Británie

17. 7. 2017 | 19:30 | Koncert laureátů mezinárodních hudebních kurzů I.

Dům u Kamenného Zvonu, Staroměstské náměstí

PROGRAM: Koncert laureátů mezinárodních hudebních kurzů
OBSAZENÍ: Studenti mezinárodních hudebních kurzů
KLAVÍRNÍ SPOLUPRÁCE: Maxim Averkiev

Cena vstupenky: 750 Kč do 1. a 2. řady, 600 Kč do 3. řady a dál .Pro studenty a seniory od 65 let cena vstupenky do 3. řady a dál pouze 400 Kč. Lístky můžete rezervovat na adrese  fedchuk@seznam.cz    

 

18. 7. 2017 | 19:30 | Sonátový večer

Hlavní sál Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České Republiky

Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 21, C-Dur, Op. 53 „Waldstein“

Matteo Sugan – klavír / Itálie

Ludwig van Beethoven : D Dur, op. 102, č. 2

Michele D’Ascenzo – klavír / Itálie
Marius Sakavičius – violončelo / Litva


Caesar Franck – sonáta pro housle a klavír, A Dur

Evalds Lazarevičs – klavír / Lotyšsko
Markéta Fraňková – housle / Česká Republika

19. 7. 2017 | 19:30 | Koncert laureátů mezinárodních hudebních kurzů II.

Dům u Kamenného Zvonu, Staroměstské náměstí

PROGRAM: Koncert laureátů mezinárodních hudebních kurzů
OBSAZENÍ: Studenti mezinárodních hudebních kurzů
KLAVÍRNÍ SPOLUPRÁCE: Maxim Averkiev

Cena vstupenky: 750 Kč do 1. a 2. řady, 600 Kč do 3. řady a dál .Pro studenty a seniory od 65  let cena vstupenky do 3. řady a dál pouze 400 Kč. Lístky můžete rezervovat na adrese  fedchuk@seznam.cz

 

21. 7. 2017 | 19:00 | Závěrečný Gala Koncert laureátů mezinárodních hudebních kurzů

Společenský dům Casino, Mariánské Lázně

J. S. Bach, klavírní koncert, d-moll, BWV1052 (I. věta)

Ariel Gurevich / USA

F. A. Hofmeister: Koncert pro violu a orchestr ( 1. věta)

Marco Scandurra / Itálie

Johann Christian Bach: Koncert pro violončelo a orchestr, c-moll, W.C77 (2. věta)

Ieva Svigaryte / Litva

Jean-Baptiste Bréval: Concertino č. 1, A-dur ( 1. věta)

Patricija Kasteckaite / Litva

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert č. 12 pro klavír a orchestr A dur, KV 414 ( 1. věta)

Giorgio Colleoni / Itálie

W. A. Mozart: Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr Es dur, KV 364. ( 1. věta)

Mária de los Ángeles Hoyos, violin / Colombia

         Marco Scandurra,viola / Itálie


Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro klavír a orchestr č. 23, A-dur, K. 488

Kārlis Gunārs Tirzītis Lotyšsko (II. a III. věta)

J. Massenet: „Thais“ Meditace

Teodoras Kasteckas / Litva

R. Schumann: Koncert pro klavír a orchestr, a moll, op. 54 ( 1. věta)

Michele D’Ascenzo / Itálie

Popper, David ,Hungarian Rhapsody, op. 68

Marius Sakavicius / Litva

22 .7. 2017 | 18:30 | Podvečerní koncert mladých talentů na Svárově

Románsko-gotický kostel sv. Lukáše ve Svárově

PROGRAM: Koncert laureátů mezinárodních hudebních kurzů
OBSAZENÍ: Studenti mezinárodních hudebních kurzů
KLAVÍRNÍ SPOLUPRÁCE: Maxim Averkiev

 

 

Program 2016

18. července 2016 | 20:00 | Hlavní sál Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České Republiky

Program:

W.A.Mozart : Rondo pro housle a orchestr C – Dur, KV 373

Marketa Frankova – housle

W.A.Mozart : Concertone pro dvoje housle a orchestr C – Dur, KV 190

Alejandro Drago – housle, Oleg Fedchuk – housle

W.A.Mozart : Koncert pro piano a orchestr č.9, Es – Dur, K.271

Vsevolod Dvorkin – piano

W.A.Mozart : Sinfonia Concertante pro housle, violu a orchestr, Es – Dur, KV 320d

Roman Fedchuk – housle, Oleg Fedchuk – viola

Orchestr: Prague Festival Orchestra

Dirigent: Gaetano d‘ Espinosa

Pokračovat ve čtení „Program 2016“